301
ائتلاف متجاوز عربی امروز (یکشنبه) حملات جدیدی را به فرودگاه الحدیده یمن صورت داد، این در حالی است که وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن، وابسته به انصارالله، حمله ائتلاف متجاوز عربی به بیمارستان الثورة در استان حدیده را ...


869
با ذکر این دو اصل، به جنگی که اخیرا در منطقه خاورمیانه در جریان است می‌پردازیم ، یعنی حمله عربستان به یمن، و آن‌ را از منظر قوانین و توافق‌های بین‌المللی بررسی می‌کنیم. عربستان …


602
ایسنا نوشت: ائتلاف متجاوز عربی امروز (یکشنبه) حملات جدیدی را به فرودگاه الحدیده یمن صورت داد، این در حالی است که وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن، وابسته به انصارالله، حمله ائتلاف متجاوز عربی به بیمارستان الثورة در استان ...


393
بن شمسی در ادامه افزود: دیده‌بان حقوق بشر موارد بسیاری در ارتباط با نقض قوانین جنگی به دست نیروهای تحت امر ائتلاف عربستان ثبت کرده است.


908
تهران - ایرنا - تارنمای آمریکایی هافینگتون پست در آستانه سفر ولیعهد سعودی به آمریکا، نوشت: آمریکا با تامین سلاح و تجهیزات خشونت های ائتلاف بین المللی را در یمن تسهیل کرده و از این رو شریک جنایات جنگی عربستان به شمار می رود.


910
یمن با حمله به پالايشگاه هاي نفت عربستان، پيشرفت فوق العاده موشکي خود را در معرض ديد جهانيان گذاشت.


85
در پی حمله یکشنبه شب (5 فروردین 97) یگان موشکی یمن به اهدافی در عربستان، مسئولان سعودی اعلام کردند که هفت موشک به سوی شهرهای این کشور شلیک شده است که سه فروند آنها ریاض پایتخت را هدف قرار داد.


101
سازمان آکسفام که به انبار خودش در یمن حمله هوایی شده می گوید ممکن است بریتانیا قوانین داخلی و بین المللی در مورد فروش تسلیحات را نقض کرده باشد.


464
به گزارش خبرآنلاین، سخنگوی وزارت امور خارجه حملات روزهای اخير هواپیماهای عربستان سعودی- اماراتی به اهداف غیر نظامی در شهرهای مختلف یمن از جمله مناطق مسکونی در صعده و اتوبوس آوارگان در الحدیده که منجر به کشته و مجروح ...


814
خبرگزاری تسنیم: سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که ارتش سعودی در حملات نظامی به یمن قوانین جنگی را نقض کرده است و در جریان آنها ده‌ها غیرنظامی کشته و صدها ساختمان در استان صعده در شمال یمن منهدم شده است.


294
دیدبان حقوق بشر این اقدام را "نقض قوانین جنگی" دانسته و از کشورهای حاضر در این ائتلاف منطقه ای خواسته است تحقیقات کاملی انجام دهند.


361
عبدالرحمن السدیس امام و خطیب مسجدالحرام که مقام رسمی از سوی پادشاه عربستان است در خصوص جنگ یمن و تایید حمله رژیم سعودی به یمن انگیزه حمله را شیعه بودن مردم یمن می¬داند و می¬گوید: "زمان آن رسیده که یک «بیداری اسلامی» برای ...


774
سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد ایتلاف عربی تحت رهبری عربستان در حملات هوایی به یمن قوانین جنگی را نقض کرده و شمار زیادی از غیر نظامیان را کشته است.


762
۲) جرائم ارتکابی ائتلاف عربی به رهبری عربستان در یمن. الف) جرایم جنگی: جنایات ارتکابی ائتلاف عربی در حمله به یمن قابل پیگرد بین المللی است.


909
گزارش تاکید می‌کند که حیات کشور یمن پس از جنگی که سه سال به درازا انجامیده است، از نفس افتاده است؛ این نبرد ۲۸ میلیون تن از جمعیت یمن را گرفتار کرده است.


414
عربستان از بامداد پنج شنبه ششم فروردین، پس از شکست تمام طرح‌ها و سیاست‌هایش در یمن، به گزینه نظامی روی آورد و حملات نظامی هوایی، زمینی و دریایی خود به مناطق مختلف یمن را …


263
روحانی به مرکل و مکرون: بسته پییشنهادی اروپا مایوس کننده است؛ یک سری تعهدات کلی در حد بیانیه‌های سابق اتحادیه اروپا است / این بسته دربرگیرنده همه خواسته‌های ما نیست / انتظار ارائه یک بسته روشن و صریح را داشتیم / اگر جلسه ...


919
ائتلاف تحت رهبری عربستان در مارس 2015 حمله به یمن را آغاز کرد او اکنون می‌رود تا این حمله ویرانگر وارد چهارمین سال خود شود؛ سال‌هایی که جز مرگ، ویرانی و قحطی چیزی برای مردم فقیر یمن نداشته است.


188
رئیس‌جمهور یمن در این راستا در سال ۲۰۰۴ در نشست سران ۸ کشور صنعتی در آمریکا حضور یافت و تلاش کرد کمک و حمایت این کشورها را به‌دست‌آورد.


766
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، سازمان عفو بین الملل اعلام کرد: ائتلاف تحت رهبری آمریکا در حملات سال گذشته به شهر الرقه قوانین بین المللی را از طریق در خطر قرار دادن زندگی غیرنظامیان نقض کرده است.